Internet jako narzędzie reklamy - Pozycjonowanie i optymalizacja

Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie chorzów i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

SEO jest to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wyszukiwarkach. Założenie to b

Dodane: 26-01-2015 12:17
Internet jako narzędzie reklamy - Pozycjonowanie i optymalizacja pozycjonowanie chorzów
ardzo proste, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie...jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze wiele czynników takich jak obszar gdzie dana witryna ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, zatem na efekt trzeba czasami być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Mamy kilka metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Nowa branża na rynku - SEO

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, bez ryzyka usunięcia strony z wyszukiwania. Jest również 'czarne' seo jest to totalne przeciwieństwo i często daje szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na wyrzuceniu strony w wyszukiwarce. Niestety wiele firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.